REGULAMIN
OGÓLNYCH WARUNKÓW UDZIELANIA I REALIZACJI LICENCJI
DO PROGRAMU „ASYSTENT-ARCHITEKTA”
§ 1
[Zakres przedmiotowy i podmiotowy]
- Niniejszy regulamin określa zasady udzielania i realizacji licencji do programu „Asystent-Architekta”.
- Klientem może być wyłącznie przedsiębiorca.
§ 2
[Definicje]
- Użyte w regulaminie pojęcia określają:
- Regulamin – niniejszy regulamin;
- Licencjodawca – Nemesis Design Polska Sp. z o.o. z siedzibą w 41-922 Radzionków, ul. Nieznanego Żołnierza 26A, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego – rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS 0000792936, NIP 6452561378, REGON 383762173, kapitał zakładowy 5000,00 zł, e-mail kontaktowy: office@nemesis.design, telefon kontaktowy: +48 501 207 664;
- Klient – podmiot składający Zamówienie;
- Licencjobiorca – podmiot, który zawarł Umowę z Licencjodawcą;
- Użytkownik – podmiot korzystający w sposób faktyczny (rzeczywisty) z Programu;
- Usługa – udzielenie licencji do korzystania z Programu;
- Program – oprogramowanie informatyczne pod nazwa „Asystent Architekta” działające w Chmurze z dostępem on-line, do którego majątkowe prawa autorskie przysługują Licencjodawcy;
- Chmura – wirtualny serwer danych, na którym Użytkownik zapisuje dane oraz nimi zarządza (pobiera, zmienia, usuwa oraz przegląda Dane);
- Login – identyfikator Użytkownika wykorzystywany w celu zalogowania się do Programu;
- Hasło – ciąg znaków wykorzystywany przez Użytkownika w celu zalogowania się do Programu;
- Dane – wszelkie pliki i informacje przechowywane przez Użytkownika w Programie;
- Subdomena – adres internetowy, pod którym dostępny jest Program;
- Zamówienie – złożoną przez Klienta ofertę nabycia Usługi od Licencjodawcy za pomocą wypełnionego formularza umieszczonego na Oficjalnej Stronie Programu;
- Oficjalna Strona Programu – stronę internetową działającą pod adresem www.asystent-architekta.pl;
- Umowa – umowę o świadczenie Usługi, zawartą pomiędzy Licencjodawcą, a Licencjobiorcą, która ma dla Licencjobiorcy charakter zawodowy;
- Dni robocze – dni od poniedziałku do piątku za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
- Pojęcia użyte w Regulaminie i pisane wielką literą mają znaczenie przypisane im w treści Regulaminu.
§ 3
[Funkcja i cel oprogramowania]
Program „Asystent Architekta” jest kompleksowym rozwiązaniem informatycznym on-line dla architektów pracujących w małych jednoosobowych i średnich pracowniach. Program ma na celu umożliwić uporządkowanie i nieprzerwaną pracę projektową architekta i współpracujących z nim projektantów. Głównym zadaniem programu jest pozyskiwanie i udostępnianie plików projektowych. Program działający w Chmurze umożliwia wymianę plików między projektantami wraz z odpowiednim komentarzem lub żądaniem, samodzielne informowanie odpowiednich osób o nowych przeznaczonych dla nich plikach, informowanie o terminach umownych i czasie pozostałym do wykonania poszczególnych zadań, a także umożliwia koordynację międzybranżową, bez konieczności inicjowania jej przez architekta. Program ma za zadanie zorganizować wirtualne biuro, w którym pracują wszyscy projektanci zaangażowani we wszystkie projekty architekta w jednym czasie przez 24/doba. Program umożliwia uporządkowane i przejrzyste przechowywanie plików podzielonych na różne typy oraz zamieszczanie informacji o projekcie. Dostęp do całego lub wydzielonej części projektu może zostać przydzielony przez architekta również inwestorowi, doradcom technicznym wspomagających w projektowaniu, kierownikowi budowy, inspektorowi nadzoru, czy rzeczoznawcom, którzy mogą w każdym czasie zalogować się do Programu i zaopiniować zaprojektowane elementy. Program jest wirtualną bazą danych dla całego projektu.
§ 4
[Wymagania techniczne niezbędne do korzystania z oprogramowania]
- Dla prawidłowego funkcjonowania Programu, potrzebne jest:
- urządzenie z dostępem do Internetu,
- przeglądarka internetowa obsługująca JavaScript oraz pliki cookies,
- aktywne konto e-mail.
- Licencjodawca zastrzega, że korzystanie z Programu może wiązać się ze standardowym ryzykiem związanym z wykorzystaniem sieci Internet i rekomenduje Użytkownikom przedsięwzięcie odpowiednich kroków w celu ich zminimalizowania, w szczególności aby Użytkownicy utrzymywali na swoich komputerach lub innym urządzeniu odpowiednie oprogramowanie w postaci firewall i programów antywirusowych z najnowszą wersją definicji wirusów i uaktualnień.
§ 5
[Rodzaj i zakres świadczonej usługi]
- Licencjodawca w ramach zawartej z Licencjobiorcą Umowy, udziela Licencjobiorcy rocznej, odpłatnej, niewyłącznej, nieprzenoszalnej, niezbywalnej i obowiązującej na terenie całego świata licencji do używania Programu na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
- Licencjodawca oświadcza, że przysługują mu majątkowe prawa autorskie do Programu oraz jest uprawniony do udzielania innym podmiotom licencji do Programu. Ponadto Licencjodawca oświadcza, że Program jest wolny od wad prawnych i fizycznych.
- Licencjobiorca nie jest uprawniony do udzielania sublicencji, ani do kopiowania Programu, ani do ingerowania w kod źródłowy Programu.
- Licencja nie upoważnia Licencjobiorcy do wykorzystywania w jakikolwiek sposób znaków towarowych Licencjodawcy. Nazwa, logo oraz Program podlegają ochronie prawnej na podstawie właściwych przepisów. Licencjobiorca może umieścić w Programie własne logo firmowe, za pomocą funkcjonalności dostępnej w Programie.
§ 6
[Procedura zawarcia umowy]
Świadczenie Usługi wymaga uprzedniego zawarcia Umowy. Informacje prezentowane na Oficjalnej Stronie Programu stanowią zaproszenie do złożenia przez Klienta Zamówienia. Złożenie Zamówienia za pośrednictwem formularza elektronicznego jest tylko złożeniem oferty nabycia przez Klienta Usługi. Zawarcie Umowy następuje w momencie udzielenia Klientowi przez Licencjodawcę odpowiedzi na podany przez Klienta w Zamówieniu adres e-mail z potwierdzeniem przyjęcia Zamówienia do realizacji. Potwierdzenie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym następuje w terminie 7 dni od daty złożenia Zamówienia, pod rygorem anulowania Zamówienia. Warunkiem koniecznym zawarcia Umowy jest dokonanie przez Klienta płatności za zamówioną Usługę, w terminie 3 dni od daty złożenia Zamówienia, pod rygorem anulowania Zamówienia.
§ 7
[Zamówienie]
Klient składa Zamówienie za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na Oficjalnej Stronie Programu, podając dane niezbędne do zrealizowania Zamówienia oraz poprzez akceptację Regulaminu, wyrażenie niezbędnych zgód i potwierdzenie Zamówienia. W trakcie wypełniania formularza, Klient ma możliwość zapoznania się z Regulaminem przed jego akceptacją. Przed złożeniem zamówienia, Klient jest informowany o danych Licencjodawcy, o rodzaju zamawianej usługi, o okresie realizacji usługi, o cenie do zapłaty. Zamówienie zostaje złożone w momencie jego potwierdzenia przez Klienta. Informacje dotyczące złożonego Zamówienia, przesyłane są niezwłocznie na adres e-mail wskazany przez Klienta w Zamówieniu. Klient jest uprawniony do rezygnacji (odwołania) Zamówienia do czasu udzielenia Klientowi przez Licencjodawcę odpowiedzi na podany przez Klienta w Zamówieniu adres e-mail z potwierdzeniem przyjęcia Zamówienia do realizacji. Rezygnację (odwołanie) Zamówienia Klient składa w formie elektronicznej na wskazany w § 2 ust. 1 pkt 2 Regulaminu adres e-mail Licencjodawcy. Licencjodawca zastrzega sobie możliwość kontaktu telefonicznego z Klientem, w przypadku konieczności dodatkowej weryfikacji danych Klienta i złożonego Zamówienia. Licencjodawca zastrzega sobie możliwość anulowania Zamówienia, w szczególności w przypadku braku możliwości kontaktu z Klientem lub w przypadkach uzasadnionych wątpliwościami co do rzetelności Zamówienia. Po zawarciu Umowy, Licencjodawca nie może anulować Zamówienia, a Klient nie może odwołać Zamówienia.
§ 8
[Aktualizacja Programu]
Licencjodawca ma w każdym czasie prawo do dokonywania aktualizacji Programu i wprowadzania zmian, w szczególności tych mających na celu weryfikację i naprawę zauważonych błędów oraz mających na celu ulepszenie funkcjonowania Programu. O każdej aktualizacji czy zmianie, Licencjobiorca będzie informowany przez Licencjodawcę.
§ 9
[Zapłata ceny]
- Płatność zrealizowana przez Klienta stanowi do momentu zawarcia Umowy, przedpłatę na poczet realizacji Zamówienia. Za datę dokonania zapłaty przyjmuje się datę uznania rachunku bankowego Licencjodawcy.
- Licencjobiorca wyraża zgodę na przesyłanie faktur, faktur korygujących oraz duplikatów tych dokumentów drogą elektroniczną, na adres e-mail wskazany w Zamówieniu.
§ 10
[Metody płatności]
Cena Usługi obowiązująca w momencie składania Zamówienia, wiąże Licencjodawcę oraz Klienta do momentu zawarcia Umowy albo anulowania lub rezygnacji (odwołania) Zamówienia. Klient dokonuje zapłaty za zamówioną Usługę w formie tradycyjnego przelewu bankowego na rachunek bankowy Licencjodawcy. Przy metodzie płatności w formie przelewu bankowego, płatność na rachunku bankowym Licencjodawcy może zostać uznana nawet po kilku dniach. Dlatego, aby Zamówienie nie zostało anulowane, zaleca się realizację przelewu niezwłocznie po złożeniu Zamówienia.
§ 11
[Zasady dostarczenia Programu]
Licencjobiorca otrzyma od Licencjodawcy dostęp do Programu w terminie 7 dni od daty powiadomienia Klienta o zawarciu Umowy. W terminie, o którym mowa w zd. 1, Licencjodawca tworzy subdomenę w ramach istniejącej już Oficjalnej Strony Programu z przestrzenią serwera, na którym instalowany jest Program, który będzie dostępny dla Licencjobiorcy. Licencjodawca nadaje nazwę subdomenie według klucza: www.nazwaużytkownika.asystent-architekta.pl, gdzie „nazwaużytkownika” stanowi spersonalizowany element nazwy subdomeny. Następnie Licencjodawca przekazuje Licencjobiorcy dane konta technicznego tzw. superadmina, które pozwala zacząć tworzyć projekty i dodawać Użytkowników. Licencjobiorca za pomocą konta technicznego, tworzy konta dla siebie jako architekta oraz dla swoich Użytkowników. Każdy z Użytkowników loguje się do Programu za pomocą własnego loginu i hasła. Najważniejsze jest konto techniczne, które umożliwia stworzenie konta architekta, które ma pełny dostęp do Programu, w tym do kasowania plików. Pozostałe konta Użytkowników posiadają dostęp do całego Programu albo do wydzielonej jego części, w konfiguracji przypisanej przez architekta z ograniczoną funkcjonalnością, np. brak możliwości kasowania plików.
§ 12
[Warunki świadczenia usługi]
- Licencjobiorca zobowiązany jest do przestrzegania warunków Regulaminu oraz obowiązujących przepisów prawa.
- Licencjobiorca zobowiązany jest do korzystania z Programu zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi od Licencjodawcy.
- Licencjobiorca może korzystać z Programu wyłącznie na użytek własny w ramach prowadzonej działalności gospodarczej związanej z projektowaniem w budownictwie.
- Użytkownikiem może być wyłącznie Licencjobiorca lub osoby z nim współdziałające przy pracach projektowych zleconych Licencjobiorcy, którym Licencjobiorca przydzielił dostęp do Programu;
- Zakazane jest wprowadzanie przez Użytkowników do Programu treści o charakterze bezprawnym oraz niezgodnym z celem, dla którego Program został udostępniony Licencjobiorcy.
- Zakazane jest przekazywanie osobom trzecim loginu i hasła, które służą Użytkownikowi w celu skorzystania z dostępu do Programu.
- Licencjobiorca zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć Program przed dostępem i korzystaniem przez osoby nie posiadające uprawnień do korzystania z Programu (w tym przez podjęcie potrzebnych środków zabezpieczających przed udostępnianiem przez osoby posiadające uprawnienia Programu do korzystania osobom trzecim).
- Po upływie okresu licencji, Licencjobiorcy nie przysługuje prawo do używania Programu, jak również wgląd do zawartych w nim danych historycznych, które ulegają trwałemu usunięciu.
§ 13
[Odpowiedzialność]
- Licencjodawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe po stronie Licencjobiorcy i Użytkowników w związku z korzystaniem z Programu, chyba, że szkoda powstała w wyniku zawinionego umyślnego działania lub zaniechania Licencjodawcy. W szczególności Licencjodawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z:
- ujawnienia przez Użytkownika loginu lub hasła do Programu osobom trzecim,
- sposobu zabezpieczenia urządzeń, przy pomocy których Użytkownik korzysta z Programu, przed działaniem złośliwego oprogramowania i nieuprawnionym dostępem osób trzecich,
- przerw w dostępie do Programu, niezależnych od Licencjodawcy,
- awarii sieci Internet,
- niedostępności Programu, będącej następstwem zdarzeń, których nie można było uprzednio przewidzieć,
- niepoprawnego funkcjonowania Programu niebędącego winą Licencjodawcy np. błędów sieci telekomunikacyjnej,
- niebezpieczeństw związanych z użytkowaniem Internetu np. ataków hakerskich, zainfekowania Programu przez wirusy,
- powodu błędnego korzystania z Programu, jego funkcjonalności, niebędących wyłącznie następstwem niezastosowania się do Regulaminu oraz instrukcji korzystania z Programu.
- Użytkownicy logują się i korzystają z Programu na własną odpowiedzialność. Licencjodawca nie ponosi odpowiedzialności, wynikającej z powodu korzystania z Programu:
- za szkody poniesione przez Użytkownika z tytułu utraty zysków lub przerw w działalności przedsiębiorstwa Użytkownika,
- za szkody będące wynikiem utraty informacji gospodarczej przez Użytkowników.
- Użytkownik odpowiada za korzystanie z Programu wyłącznie w okolicznościach zapewniających poufność komunikacji, uniemożliwiający zapoznanie się z treścią informacji zamieszczonych w Programie osobom nieuprawnionym.
- Użytkownik Programu odpowiada za wylogowanie się z Programu po zakończeniu korzystania.
§ 14
[Wsparcie techniczne]
- Licencjodawca gwarantuje, że Program zachowuje gotowość wykonywania funkcji, które posiadał w momencie jego dostawy przez okres realizacji Umowy. W przypadku ujawnienia się w tym okresie wad Programu, uniemożliwiających lub utrudniających wykonywanie funkcji, o których mowa powyżej, Licencjodawca zobowiązuje się przywrócić funkcjonalność w powyższym zakresie na zasadach określonych w niniejszym paragrafie.
- Licencjobiorca zgłaszać będzie wady Programu, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie po ich ujawnieniu na adres e-mail Licencjodawcy wskazany w § 2 ust. 1 pkt 2 Regulaminu.
- Czas reakcji na zgłoszenie określone w ust. 2 wynosi 2 dni robocze, a czas usunięcia wady Programu wynosi do 5 dni roboczych od dnia zarejestrowania zgłoszenia Licencjobiorcy, o którym mowa w ust. 2. Jeżeli usunięcie wady Programu z powodu jej skomplikowania wymaga dużego nakładu pracy, termin ten może ulec przedłużeniu, przy czym Licencjodawca dołoży należytych starań, by usunąć wady Programu w możliwie krótkim czasie.
- Licencjodawca nie jest zobowiązany do usuwania nieprawidłowości i błędów Programu, jeżeli nieprawidłowość w świadczeniu Usługi lub błędy Programu powstały z przyczyn leżących po stronie Licencjobiorcy lub w wyniku naruszenia przez niego niniejszego Regulaminu. Usunięcie takiej nieprawidłowości będzie traktowane jako dodatkowa usługa Licencjodawcy na rzecz Licencjobiorcy i Licencjobiorca zostanie zobowiązany do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia obliczonego zgodnie z obowiązującym cennikiem.
§ 15
[Tryb postępowania reklamacyjnego]
- Niezależnie od uprawnień przysługujących Licencjobiorcy na podstawie §12, Licencjobiorca uprawniony jest do złożenia reklamacji związanej ze świadczoną Usługą.
- Zgłoszenie reklamacyjne Licencjobiorca dokonuje niezwłocznie w formie elektronicznej na wskazany w § 2 ust. 1 pkt 2 Regulaminu adres e-mail Licencjodawcy lub pisemnie na wskazany w § 2 ust. 1 pkt 2 Regulaminu adres siedziby Licencjodawcy. Rozpatrzenie reklamacji przez Licencjodawcę nastąpi w terminie do 14 dni.
§ 16
[Szkolenia]
- Licencjodawca w ramach wynagrodzenia za udzieloną licencję do Programu, zapewnia Licencjobiorcy dostęp do filmów szkoleniowych z obsługi Programu dostępnych na Oficjalnej Stronie Programu.
- Licencjobiorca ma prawo za dodatkowym wynagrodzeniem, do wzięcia udziału w szkoleniu internetowym z obsługi Programu, zorganizowanym przez Licencjodawcę w formie webinaru. Wynagrodzenie za szkolenie internetowe, o którym mowa w zd. 1, określa cennik zamieszczony na Oficjalnej Stronie Programu.
§ 17
[Obowiązywanie oraz rozwiązanie umowy]
- Umowa zostaje zawarta na czas określony, wskazany w Zamówieniu. Okres licencji do używania Programu biegnie od daty otrzyma przez Licencjobiorcę od Licencjodawcy dostępu do Programu.
- Licencjobiorca może przedłużyć okres obowiązywania licencji na kolejny rok, jeżeli nie później niż 30 dni przed upływem okresu licencji, dokona z tego tytułu płatności na rachunek bankowy Licencjodawcy, zgodnie z aktualnie obowiązującym u Licencjodawcy cennikiem za udzielenie rocznej licencji do Programu. Przedłużenie okresu obowiązywania licencji, o którym mowa w zd. 1, wymaga akceptacji ze strony Licencjodawcy, w formie potwierdzenia przesłanego drogę elektroniczną e-mail. Licencjodawca może również odmówić przedłużenia okresu obowiązywania licencji. Akceptacja, o której mowa z zd. 2 następuje w terminie 7 dni od uznania płatności, o której mowa w zd. 1 na rachunku bankowym Licencjodawcy, pod rygorem uznania, że Licencjodawca nie wyraził zgody na przedłużenie okresu obowiązywania licencji.
- Licencjodawca ma prawo rozwiązania Umowy ze skutkiem natychmiastowym, w przypadku gdy Licencjobiorca narusza zasady korzystania z Programu określone w Regulaminie lub prawa autorskie do Programu.
- W przypadku rozwiązania Umowy ze skutkiem natychmiastowym, Licencjobiorca w terminie 5 dni od jej rozwiązania jest zobowiązany do wyeksportowania (zapisania) Danych z Programu na końcowe urządzenie Licencjobiorcy, gdyż po tym terminie, Dane zawarte w Programie ulegają trwałemu usunięciu.
- W przypadku rozwiązania Umowy z przyczyn leżących po stronie Licencjobiorcy, przed upływem rocznego okresu obowiązywania licencji, Licencjobiorca ponosi udokumentowane koszty uruchomienia Usługi poniesione przez Licencjodawcę oraz ponosi koszt wynagrodzenia należnego Licencjodawcy za udzieloną licencję proporcjonalnie do okresu korzystania z Programu.
§ 18
[Ochrona danych osobowych]
- Na podstawie Ogólnego Rozporządzenia z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych (dalej „RODO”), Licencjodawca informuje, że jest administratorem danych przetwarzanych w związku ze składanym Zamówieniem i realizacją Umowy, chyba że co innego wynika z postanowień nin. Regulaminu. Tożsamość i dane adresowe Licencjodawcy zostały wskazane w § 2 ust. 1 pkt 2 Regulaminu.
- Celem przetwarzania przez Licencjodawcę danych osobowych, o których mowa w ust. 1 jest:
- Zawarcie i wykonanie Umowy oraz świadczenie Usługi zgodnie z Umową – podstawę prawną przetwarzania stanowi art. 6 ust. 1 lit. b RODO.
- Wykonanie ciążących na Licencjodawcy obowiązków prawnych, między innymi wystawiania i przechowywania faktur i rachunków oraz innych dokumentów księgowych, udostępniania danych tzw. uprawnionym podmiotom – podstawę prawną przetwarzania stanowi art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
- Dochodzenia ewentualnych roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy – podstawę prawną przetwarzania stanowi art. 6 ust. 1 lit. f RODO.
- Odbiorcami danych osobowych, o których mowa w ust. 1 są:
- Osoby prowadzące sprawy Licencjodawcy i reprezentujące Licencjodawcę oraz kontrolujące Licencjodawcę.
- Dostawcy Licencjodawcy, którym Licencjodawca zleci usługi związane z przetwarzaniem danych osobowych, w tym dostawcom usług IT oraz dostawcom usług prawno-finansowych.
- Odbiorcami danych osobowych, o których mowa w ust. 1, mogą być również:
- Inne podmioty, niż wymienione w ust. 3, w zakresie niezbędnym do udzielenia przez Licencjodawcę Usługi;
- Podmioty uprawnione do otrzymania danych osobowych na podstawie przepisów prawa;
- Podmioty wspierające Licencjodawcę w prowadzonej działalności na zlecenie lub polecenie Licencjodawcy.
- Dane osobowe, o których mowa w ust. 1, przetwarzane są do czasu, w którym ustanie cel dla którego zostały zebrane. A więc, w zależności od rodzaju danych, dane będą przetwarzane:
- Przez okres związania Zamówieniem oraz do czasu jego rozliczenia i upływu terminu przedawnienia wzajemnych roszczeń.
- Przez okres trwania Umowy oraz po zakończeniu trwania Umowy do czasu pełnego rozliczenia się Stron z warunków Umowy i upływu terminu przedawnienia roszczeń z Umowy.
- Do czasu spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa.
- Osobom, których dane osobowe są przetwarzanie przez Licencjodawcę, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych. Osobom, o którym mowa w zd. 1 przysługuje również prawo do sprostowania swoich danych, do ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – chyba, że co innego wynika z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa. Osoby, o których mowa w zd. 1 przysługuje również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Podanie przez Klienta, a następnie Licencjobiorcę danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do złożenia Zamówienia, a następnie zawarcia i wykonania Umowy oraz świadczenia Usługi, a wymóg ich pozyskania jest umowny lub ustawowy w zależności od rodzaju danych.
§ 19
[Bezpieczeństwo Danych]
- Administratiorem Danych wprowadzonych do Programu jest Licencjobiorca.
- Licencjobiorca ponosi wszelką odpowiedzialność za wszystkie Dane wprowadzane do Programu i zobowiązuje się w tym zakresie przestrzegać przepisów obowiązujących, w tym w szczególności przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. W przypadku naruszenia przez niego przepisów w tym zakresie, zwolni on od odpowiedzialności Licencjodawcę.
- Licencjodawca niniejszym oświadcza, że korzystanie z Programu wymaga przetwarzania przez niego Danych, na co Licencjobiorca wyraża zgodę, akceptując postanowienia nin. Regulaminu.
- Licencjodawca zobowiązuje się, że nie będzie w żaden sposób wykorzystywał Danych wprowadzonych do Programu, chyba, że będzie to niezbędne do wykonania Umowy lub obowiązku prawnego ciążącego na Licencjodawcy.
- Licencjodawca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich Danych, w tym informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa Licencjobiorcy.
- Wszystkie Dane przechowywane w Programie będą chronione od momentu pojawienia się ich w Programie, zabezpieczone przed ingerencją z zewnątrz oraz przed nieuprawnionym dostępem wewnętrznym.
§ 20
[Postanowienia końcowe]
W sprawach nieuregulowanych Regulaminem, zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa polskiego, a w szczególności przepisy kodeksu cywilnego, ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz innych ustaw.